DEMİRYOLU MAKASI İMALATI

 
Proje ve Tasarım

Proje ve Tasarım

Sektörde 20 yılı aşkın tecrübeye sahip deneyimli mühendisler ve teknikerlerle birlikte en son teknoloji kullanarak müşterilermizin tüm isteklerine cevap vermekteyiz. Ürettiğimiz tüm demiryolu makaslarının dizaynı deneyimli mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır.
 
Talaşlı İmalat

Talaşlı İmalat

Üretilecek olan makasa uygun dil rayları ve vignol raylar üretim sürecine girdikten sonra kesim aşamasında numaralandırılarak ürün takip formuna kaydedilir. Kesilen bu raylar özel form takımlar ile işlenir. Ardından kurp yarıçaplarına göre pres işlemleri tamamlanır.
 
Plazma

Kaynak

Plazma tezgahında uygun kalitede saclardan selet taban plakaları kesilir. Kaynak mühendisimiz gözetiminde sertifikalı kaynakçılar ile kaynak işlemleri tamamlanılarak travers ile rayları birbirine bağlayan seletler üretilir.
 
Ön Montaj

Ön Montaj

Talaşlı imalat ve kaynakhane üretim bantlarında işlemleri tamamlanan raylar ve seletler hassas tezgahlar üzerinde kalibrasyonlu ölçüm cihazları ile ölçüm değerleri toleranslar dahilinde kontrol edilerek montajlanır. Bu bölümde dil takımı montajları, göbek ve kontray montajları gerçekleştirilir.
 
Montaj

Montaj

Ön montaj bandında oluşturulan dil,araray ve göbek bölgesi montajları bu bantta traversler üzerine yerleştirilerek kilitleme tertibatının düzgün çalışıp çalışmadığı travers delikleri,ekartman ve koordinat değerleri kontrol edilir.
 
Kalite Kontrol

Kalite Kontrol

Tüm üretimlerimizin müşterilerimize sevk edilmeden önce hem üretim esnasında hemde montaj esnasında kalibrasyonlu ölçüm aletleri ile deneyimli mühendisler tarafından boyutsal kontrolleri yapılır. Ayrıca kullandığımız seletler, raylar ve mangan göbekler tahribatsız muayene yöntemleri kullanılarak deneyimli ve gerekli sertifikalara sahip uzman mühendisler tarafından kontrol edilir.